Jurnalul.ro RIO 2016 OLIMPIADĂ. Înot: Norbert Trandafir a ratat finala la 50 m liber

OLIMPIADĂ. Înot: Norbert Trandafir a ratat finala la 50 m liber

12 Aug 2016   •   09:31
Sursa foto: endopack/Getty Images/iStockphoto

Înotătorul român Norbert Trandafir a ratat calificarea în finala probei de 50 m liber, joi, la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, după ce s-a clasat pe locul 7 în prima semifinală.

Trandafir a fost cronometrat cu timpul de 21 sec 99/100, al 14-lea dintre cei 16 înotători care au luat startul. În serii, Trandafir fusese înregistrat cu 22 sec 10/100, prinzând semifinalele cu ultimul timp.

Francezul Florent Manaudou a fost cel mai rapid din semifinale, cu timpul de 21 sec 32/100.

Finala va avea loc sâmbătă, la 04,44 (ora României).