Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Chindia Târgoviște e cea de a doua echipă calificată în sferturile Cupei României

26 Oct 2021   •   20:20

Cel de al doilea meci al optimilor de finală, ale Cupei României la fotbal masculin, s-a juca marți între Chindia Târgoviște și Gaz Metan Mediaș. Chindia a învins în deplasare, în timp regulametar de joc, scor 0-1 (0-1), calificându-se în sferturile de finală ale competiției.

După ce CSO Filiași a furnizat prima surpriză a fazei optimilor de finală, calificându-se în dauna celor de la FC Hermanstadt, după executarea loviturilor de pedeapsă, a venit rândul celor de la Chindia să se califice în faza următoare.

Dâmbovițenii au învins cu ajutorul unui autogol, marcat spectaculos, din plonjon, în proprie poartă, de Morar.

Chindia a mai avut o mare ocazie de a marca, pe finalul meciului, când Florea a ratat singur cu portarul Buzbuchi.

Ultimul meci al zilei de marți din optimile Cupei României se joacă între Dinamo București și FC Argeș.