Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CS Concordia Chiajna - FC Voluntari 0-4

CS Concordia Chiajna - FC Voluntari 0-4

01 Aug 2016   •   23:06
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

FC Voluntari a surclasat-o pe Concordia Chiajna cu scorul de 4-0 (0-0), luni seara, pe terenul acesteia, într-un derby al echipelor ilfovene, desfăşurat în etapa a doua a Ligii I de fotbal.

Oaspeţii s-au impus prin golurile marcate de Daniel Novac (61), Mihai Căpăţînă (75), Petre Ivanovici (84), Adrian Bălan (90+1), cu menţiunea că golurile doi şi patru au fost înscrise de jucători intraţi după pauză.

Concordia a jucat aproape întreaga repriză secundă, în care a primit golurile, în zece oameni, după eliminarea lui Răzvan Grădinaru (50), pentru al doilea cartonaş galben.

Oaspeţii ar fi putut primi un penalty în minutul 12, pentru un henţ comis de Cristian Melinte. Golul lui Novac a fost precedat de o poziţie suspectă de ofsaid. Căpăţînă, la primul său gol în Liga I, a beneficiat de o gafă mare a fundaşului Răzvan Tincu.

Concordia a pierdut ambele partide jucate în acest debut de campionat.

CS Concordia Chiajna - FC Voluntari 0-4 (0-0), stadion Concordia - Chiajna
Au marcat: Daniel Novac (61), Mihai Căpăţînă (75), Petre Ivanovici (84), Adrian Bălan (90+1).
Cartonaş roşu: Răzvan Grădinaru (Concordia, 50).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Marius Cristian Marchidanu (Brăila), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) - CCA, Ion Craiu (Bucureşti) - LPF