Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Dinamo - FC Botoșani 0-1. Golofca, eroul moldovenilor

Dinamo - FC Botoșani 0-1. Golofca, eroul moldovenilor

23 Iul 2017   •   23:01
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

FC Botoșani produce surpriza începutului de sezon și învinge Dinamo pe Arena Națională cu scorul de 1-0.

Prima repriză a fost dominată în mare parte de "câinii", iar cea mai mare ocazie a venit în minutul 45, când Nemec a avut o dublă ratare. Prima dată a trimis din 3 metri, cu dreptul, în bara porții lui Cobrea, mingea a revenit la el, dar a fost prins pe picior greșit și a tras paralel cu poarta, cu stângul.

Contrar cursului jocului cei care au deschis scorul au fost moldovenii prin golgeterul lor Cătălin Golofca, în minutul 69. Fotbalistul de 27 de ani a trimis mingea printre picioarele lui Romera și apoi a șutat din interiorul careului fără vreo șansă pentru Penedo.