Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Rapid București, la al patrulea meci fără victorie, după 1-1 cu FC Argeș

Rapid București, la al patrulea meci fără victorie, după 1-1 cu FC Argeș

de Redacția Jurnalul    |    04 Dec 2022   •   22:17
Sursa foto: FC Rapid 1923

FC Argeș și Rapid au remizat, scor 1-1 (0-1), duminică, pe stadionul din Trivale, într-o partidă contând pentru etapa a 19-a din Superliga României la fotbal masculin. Ambele echipe au câștigat ultima dată un meci oficial în 30 octombrie, în runda a 16-a campionatului.

Eroul partidei pentru feroviari a fost portarul Moldovan, care poate fi considerat omul meciului.

Rapidul a deschis scorul în minutul 2, prin Ștefan Pănoiu, însă Argeșul a egalat prin Ionuț Șerban, în minutul 60.

În prima repriză Rapid a condus jocul marcând repede, în minutul 2, prin tânărul atacant Ștefan Pănoiu, având și alte ocazii de gol până la pauză.

FC Argeș a jucat mai bine în repriza secundă, a fost mai prezentă în jumătatea adversă, reușind să egaleze în minutul 60, prin Șerban, cu un șut din careu.

Horațiu Moldova și-a salvat echipa de la înfrângere, în al 3-lea minut suplimentar de joc, când Alceus a primit o minge în fața porții, însă execuția lui a fost blocată de portarul rapidist.

FC Argeș urcă momentan pe locul 10, cu 22 de puncte, în timp ce Rapid e pe 3, cu 34 de puncte.