Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Superliga: Hermannstadt revine după ce a fost condusă și învinge Oțelul cu 4-1

Superliga: Hermannstadt revine după ce a fost condusă și învinge Oțelul cu 4-1

de Redacția Jurnalul    |    02 Mar 2024   •   19:53
Sursa foto: FC Hermannstadt

Hermannstadt a învins-o, sâmbătă, acasă pe Oțelul Galați cu 4-1 (2-1), într-un meci din etapa a 29-a a Superligii de fotbal.

Hermannstadt a revenit după ce a fost condusă și a câștigat meciul cu Oțelul Galați la o diferență de trei goluri.

Gălățenii au deschis scorul în minutul 12, prin Teles. Până la pauză însă sibienii au întors rezultatul, marcând prin Stoica, min. 26, și Paraschiv, din penalty, min. 44.

În partea a doua a meciului Hermannstadt a mai înscris de două ori, prin Stoica, min. 49, și Neguț, min. 87.

Cu 40 de puncte, Hermannstadt e pe locul 6, la egalitate cu UTA, dar cu golaveraj mai bun.

La rândul său, Oțelul rămâne pe locul 11, cu 33 de puncte.