Jurnalul.ro Sport Fotbal international Galatasaray s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Turciei

Galatasaray s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Turciei

18 Ian 2011   •   23:07

Formaţia Galatasaray, antrenată de Gheorghe Hagi, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Turciei în urma remizei din meciul din deplasare cu Antalyaspor, scor 0-0, disputat, marţi, în grupa A a competiţiei.

Galatasaray a evoluat în următoarea formulă: Ufuk Ceylan - Serkan Kurtuluş, Lorik Cana, Servet Çetin, Hakan Balta (Emre Çolak '85), Sabri Sarıoğlu, Culio, Ayhan Akman, Aydın Yılmaz (Insua '72), Arda Turan, Kazım Kazım (Mustafa Sarp '85).

Echipa antrenată de Hagi a mai înregistrat în grupa A a Cupei Turciei două victorii, scor 3-1 cu Denizlispor şi Beyazpazari Şekerspor, şi o remiză cu Gaziantepspor, scor 1-1.