Jurnalul.ro Sport Fotbal international Josip Kuze: "Am jucat foarte bine defensiv"

Josip Kuze: "Am jucat foarte bine defensiv"

04 Sep 2010   •   00:00

Antrenorul croat al reprezentativei Albaniei, Josip Kuze, a declarat, vineri, după remiza obţinută la Piatra Neamţ în faţa României, scor 1-1, în debutul grupei D a preliminariilor Euro 2012 că formaţia sa a jucat foarte bine în apărare, iar românii nu au avut prospeţime spre finalul partidei.

"Suntem foarte fericiţi pentru că un punct în România înseamnă foarte mult pentru noi, iar acest rezultat ne dă multă încredere. Pot spune că România a jucat foarte bine, combinativ, este o echipă puternică şi ne-a pus multe probleme în primele 15 minute. Ratarea ocaziei de la prima fază de joc a meciului a fost foarte importantă în economia meciului. Probabil că dacă românii ar fi înscris, altul ar fi fost rezultatul final. Până la urmă am reuşit să echilibrăm situaţia, iar rezultatul de la pauză a fost mulţumitor. Mă bucur foarte mult că am reuşit să egalăm foarte repede. Românilor le-a lipsit în final prospeţimea. Ei au fost foarte motivaţi, dar le-a fost dificil pentru că noi am fost agresivi şi ne-am apărat bine. Aşteptările mele în faza ofensivă au fost însă mai mari", a spus după meci Kuze.