Vanghelie, despre numirea lui Lăzăroiu la Muncă: Băsescu a numit un om de-al lui. Ăsta e stilul lui!.
Antonescu: Faptul că Botiş a trebuit să discute înainte cu Băsescu reduce din onorabilitatea demisiei