Ponta: Antonescu a luat de mult timp decizia de a rupe USL. Eu cred că cea mai bună variantă este să guvernăm împreună
Năstase, despre prezidenţiale: Ponta nu vrea, dar îl împinge partidul. Antonescu vrea, dar partidul e interesat de guvernare
Victor Ponta: "2013 nu va veni cu lapte şi miere. Lăsăm demagogia pentru cei cu care ne vom bate la alegeri"
Cabinetul lui Mihai Răzvan Ungureanu a fost învestit. Oltean, pe holurile Parlamentului: "Avem Guvern!"
Cedările puterii. Rând pe rând, Băsescu şi Guvernul au încercat fără rezultat să cumpere bunăvoinţa protestatarilor