x close
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri! Nu, multumesc Accept
Jurnalul.ro Timp liber Monden Invazie de vedete la Super Bowl. Pe stadion au fost Taylor Swift, Lionel Messi, Jay-Z și Trump

Invazie de vedete la Super Bowl. Pe stadion au fost Taylor Swift, Lionel Messi, Jay-Z și Trump

de Redacția Jurnalul    |    10 Feb 2025   •   10:45
Invazie de vedete la Super Bowl. Pe stadion au fost Taylor Swift, Lionel Messi, Jay-Z și Trump
Sursa foto: Hepta

Numeroase vedete din diferite domenii de activitate au participat la Super Bowl. Pe stadion au fost Taylor Swift, Lionel Messi, Jay-Z, dar și președintele SUA, Donald Trump. Meciul Kansas City Chiefs-Philadelphia Eagles s-a desfășurat pe Caesars Superdome din New Orleans.

Unul dintre cele mai mari evenimente sportive din lume a avut loc în noaptea de duminică spre luni la New Orleans. Philadelphia Eagles a câștigat Super Bowl-ul 2025 obținând o victorie clară, scor 40-22, în fața foștilor campioni de la Kansas City Chiefs.

Numeroase celebrități de la Hollywood, muzicieni și poiticieni au fost văzuți în tribunele stadionului din New Orleans, potrivit BBC. Înainte de a începe meciul, actorul Jon Hamm i-a prezentat pe jucătorii de la Chiefs, în timp ce Bradley Cooper i-a încurajate pe cei de la Eagles.

Pe stadion s-au aflat și vedetele Taylor Swift, Lionel Messi și Jay-Z. La pauză a cântat Kendrick Lamar care a prezentat-o publicului pe Serena Williams. În public au mai fost văzuți actorii Pete Davidson și Kevin Costner .

Donald Trump a devenit primul președinte în exercițiu al SUA care participă la un Super Bowl. El a fost însoțit de mai mulți membri ai familiei sale.

››› Vezi galeria foto ‹‹‹

(sursa: Mediafax)

×