Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR Cluj rămâne lider în Liga 1. Golul egalării a venit în ultimele secunde

CFR Cluj rămâne lider în Liga 1. Golul egalării a venit în ultimele secunde

03 Mai 2021   •   22:48

Derby-ul Ligii 1 dintre FCSB și CFR Cluj s-a încheiat luni seara cu scorul de 1-1 (1-0). Partida a contat pentru etapa a 5-a a play-off-ului Ligii 1. După această remiză, CFR Cluj rămâne în poziția de lider al campionatului.

Cea mai mare ocazie a primei părți a meciului le-a aparținut gazdelor, în minutul 12, când Miron a trimis mingea cu capul în bara transversală, după o centrare venită din colțul terenului.

FCSB a deschis scorul în minutul 17, de la punctul cu var, Tănase transformând cu o execuție stranie.

CFR a avut apoi două ocazii, până la finele reprizei, neconcludente însă.

În repriza secundă, s-a jucat destul de reținut, cu puține ocazii de poartă. De remarcat faza din minutul 80, când, în urma unei aglomerări în careu, CFR a solicitat o lovitură de pedeapsă.

Ardelenii au egalat în minutul 90+3, prin Burcă, după o nouă eroare a portarului Vlad.

După acest ultim meci al turului play-off-ului, FCSB acumulează 40 de puncte, în timp ce CFR Cluj rămâne lider în clasament, cu 42 de puncte.

(sursa: Mediafax)