Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR, victorie în derby-ul Clujului. A învins cu 2-1 Universitatea

CFR, victorie în derby-ul Clujului. A învins cu 2-1 Universitatea

23 Oct 2022   •   23:18
Sursa foto: Facebook CFR CLUJ

CFR Cluj s-a impus duminică seara, pe Cluj Arena, în derby-ul orașului, învingând Universitatea Cluj. Toate cele trei goluri au fost marcate din penalty.

Cele două echipe s-au aflat duminică la a doua întâlnire în această săptămână, după ce joi au jucat, tot pe Cluj Arena, în Cupa României.

Duminică seara, CFR s-a impus cu 2-1.

Primul gol a fost marcat de Ciprian Deac în minutul 25, din penalty, iar al doilea de Malele, tot din penalty, în minutul 61.

În prelungiri, Pires a transformat o lovitură de la 11 metri și a redus din diferență.

Joi, Universitatea Cluj și CFR Cluj au terminat la egalitate în prima etapă a fazei grupelor din Cupa României. Atunci, Daniel Bîrligea a deschis scorul în minutul 3, iar egalarea a venit în minutul 64, când șutul lui Filip a fost deviat în proprie poartă de Roger.