Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCSB - CFR Cluj. Meci nebun cu egalare în prelungiri

FCSB - CFR Cluj. Meci nebun cu egalare în prelungiri

23 Ian 2022   •   22:07

FCSB a obținut egalul în meciul cu CFR Cluj, scor 3-3 (1-2), cu golul lui Iulian Cristea din minutul 93.

Scorul a fost deschis de gazde, printr-o execuție de excepție din afara careului a lui Octavian Popescu, în minutul 24. (1-0)

CFR Cluj a răsturnat situația în doar 4 minute, prin Gabriel Debeljuh, care a marcat în minutele 36 și 40 (1-2), scor cu care s-a intrat la vestiare.

FCSB a egalat prin Valentin Gheorghe, în minutul 71, care a fructificat o pasă ideală în fața porții, prin spatele apărării ardelene, trimisă de nou intratul Florinel Coman (2-2).

Peste doar 6 minute, rezerva Chipciu a marcat pentru 2-3, după un corner executat de Deac.

Când se părea că CFR Cluj se va desprinde la 13 puncte, cu o victorie în deplasare, Iulian Cristea a trimis ideal cu capul, din careu, o minge centrată de Valentin Gheorghe, egalând în ultimul minut de prelungiri.

Iulian Cristea s-a umplut de sânge la nivelul feței, după golul înscris în ultimul minut în poarta CFR-ului.

Au marcat: Oct. Popescu '24, V. Gheorghe 71, I. Cristea 90+3 / Debeljuh '36 '40, Chipciu '77

FCSB: A. Vlad - Ov. Popescu, A. Miron, I. Cristea, Haruț - Olaru, Ad. Șut, Fl. Tănase - Cordea, Keșeru, Oc. Popescu
Antrenor: Toni Petrea

CFR Cluj: Hindrich - Cr. Manea, Burcă, Graovac, Camora - Păun, Boateng, Bordeianu - C. Deac, Debeljuh, V. Costache
Antrenor: Dan Petrescu

CFR Cluj are 58 de puncte și a rămas la 10 puncte de rivala FCSB și la 20 de FC Voluntari, ocupanta locului 3 în clasamentul Ligii 1.