x close
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri! Nu, multumesc Accept
Jurnalul.ro Ştiri Observator Poliția caută un copil dispărut din Sectorul 2 al Capitalei

Poliția caută un copil dispărut din Sectorul 2 al Capitalei

de Redacția Jurnalul    |    10 Iul 2025   •   11:28
Poliția caută un copil dispărut din Sectorul 2 al Capitalei

Un copil de 11 ani din Capitală a fost dat dispărut și este căutat de polițiști. El a plecat miercuri seară dintr-o locuință din Sectorul 2. Poliția face apel la cei care l-au văzut să sune la 112.

Miercuri, Poliţia Capitalei a fost sesizată cu privire la dispariția unui minor, care a plecat în aceeași zi, în jurul orei 19.00, de la o adresă din Sectorul 2 și nu a mai revenit până în prezent la adresa de domiciliu, situată în același sector.

Minorul dispărut se numeşte ALBHAISI MAHMUD, este în vârstă de 11 ani şi are următoarele semnalmente:

- înălţime: 1,60 m, greutate 75 kg,

- la data dispariției purta: tricou negru, pantaloni scurți negri, șapcă.

Polițiștii au demarat procedurile de depistare a minorului în cauză, acesta fiind dat în urmărire la nivel național. Cei care l-au văzut sau pot oferi detalii sunt rugaţi să anunţe Poliţia Capitalei, apelând numărul unic de urgenţă 112.

(sursa: Mediafax)

×
Subiecte în articol: disparut copil sector 2 bucuresti