Proprietarii de maşini mai vechi de 6 ani ar putea fi scutiţi de taxa de primă vânzare: "E aberant să plăteşti o taxă de 3.000 de euro pentru o maşină de 300"
Lăzăroiu, atac dur la MRU şi Papahagi: "Două virgule în politica românească". Vezi cum îi răspunde ultimul consilierului prezidenţial
Ponta a prezentat bugetul pe anul acesta. "În 2013 România va avea un PIB de circa 140 de miliarde de euro"
Ponta prezintă azi "starea naţiunii": Bugetul pe 2013, datoriile acumulate şi proiectele prioritare pentru acest an
Decizia referitoare la aderarea României şi Bulgariei la Spaţiul Schengen ar putea fi amânată după martie 2013
Ponta îi răspunde lui Boc: Ordonanţa pe taxele locale nu a fost emisă pentru că Băsescu nu a abilitat Guvernul să emită Ordonanţe pe perioada vacanţei parlamentare
Victor Ponta, la Vorbe Grele: Când ştii că ai în cont 100 de lei, dar descoperi că, de fapt, ai 90, e grav
Preşedintele Parlamentului Ungar: "Liderii comunităţii maghiare din România caută să îşi maximizeze influenţa personală, creând o dictatură"
Ce va mânca Traian Băsescu de Revelion. Vezi meniul restaurantului unde şeful statului va petrece de Anul Nou
Crin Antonescu: "Suspendarea nu se poate face împotriva unui om care se dă cu sania. Nimeni nu este absurd"
Cronica unei obsesii imperiale și prețul plătit de două națiuni pentru delirul unui singur omCiprian Demeter