Statul român, obligat la despăgubiri pentru 72 de victime ale evenimentelor din 1989, de la Timişoara
Agentul SRI care a denunţat INTERCEPTAREA TELEFOANELOR: "Mă mai caută doar Al Jazeera şi Deutsche Welle"
Guvernul cere o nouă păsuire de la CEDO: vrea să dea legea pentru restituirea proprietăţilor după alegeri
Îşi cer pământurile înapoi la CEDO. Vezi ce acuzaţii îi aduc ţăranii din Bălţaţi şefului Camerei Agricole Iaşi
Primăria Baia Mare îngrădeşte un bloc în care locuiesc romi. ”Gardul îi va proteja pe ceilalţi cetăţeni”, spune primarul
Victorie: Nici o lege nu mai poate fi dată în România fără un studiu preliminar privind impactul noilor reglementări asupra drepturilor omului