Tudose atrage atenţia asupra posibilităţii ca România să fie aruncată în criză dacă Antonescu pierde alegerile
Antonescu: După un preşedinte care a tăcut prea mult, trebuie un preşedinte care să vorbească îndeajuns
Antonescu: Nu e normal să plăteşti parlamentarii, miniştrii ca pe ospătari, pornind de la ideea lasă că le mai iese ceva