Președintele Iohannis refuză miniștrii propuși de PSD. „Sunt persoane nepotrivite pentru funcţia de ministru şi nu accept această remaniere”
Raport Comisia Economică: Preşedintele Consiliului Concurenţei a obstrucţionat buna desfăşurare a anchetei ROBOR
Corina Creţu susţine că România riscă să piardă finanţarea europeană pentru construirea spitalelor regionale
Mircea Drăghici, precizări după noile acuzații ale DNA: Legea permite pe deplin acest lucru, nu înțeleg care e delapidarea! E o enormă absurditate!
Scandal la Interne. Carmen Dan - replică pentru Mihai Tudose: Bădăran, oportunist, securist, nu neapărat în ordinea asta
Traian Băsescu: Dragnea a declanşat inutil o criză politică doar pentru a-şi reafirma puterea şi autoritatea
Tudose: Săptămâna viitoare începem discuțiile cu Opoziția pentru o moțiune de cenzură și un guvern de uniune națională
Dăncilă critică PNL că nu are femei pe locuri eligibile la europarlamentare: au jignit femeile, dar nu au niciuna pe loc eligibil
Tăriceanu, după ce Iohannis a semnat pensionarea lui Lazăr: „Final cu happy-end pentru două personaje patetice”
Orban, referitor la iniţiativa privind creşterea duratei mandatelor primarilor: Sunt suficienţi patru ani
Vosganian: Restructurarea Guvernului ar trebui să fie subiectul unei discuţii aprofundate în cadrul coaliţiei
Cristian Buşoi (PNL): PSD inventează duşmani închipuiţi, încercând să abată atenţia de la problemele românilor
Accident la Năvodari între o autospecială de Poliție aflată în misiune și un autoturism. Ce au transmis autoritățile
Fidelis revine cu randamente mari: Câștiguri de până la 7,55% pe an pentru banii plasați la Ministerul Finanțelor
Măștile puterii și securocrația de afaceri: de ce a rămas România o corabie fără căpitan?Ciprian Demeter