Autonomia Ţinutului Secuiesc, pe ordinea de zi a viitoarei şedinţe a Consiliului Local "Sfântu Gheorghe"
După ce primarul a fost obligat să-l dea jos de pe Primărie, Consiliului Naţional Secuiesc cere locuitorilor din Sfântu Gheorghe să arboreze steagul secuiesc pe case
UDMR lucrează la un proiect de autonomie. Kelemen Hunor: Va fi prezentat Parlamentului la începutul anului viitor
Primarul din Sfântu Gheorghe: Dacă românii sprijină autonomia Ţinutului Secuiesc, noi le dăm posturi de conducere
Peste 150.000 de maghiari, aşteptaţi la "Marele marş al secuilor". Tamas Sandor: "Să înceapă viitorul Ţinutului Secuiesc!"
Zsolt Nemeth: Ţinutul Secuiesc este "o regiune unitară şi indivizibilă". Va veni o vreme când acest lucru va fi recunoscut
Kelemen Hunor: Maghiarii ar putea ieşi în stradă dacă Ţinutul Secuiesc "va fi asimilat spre Braşov, Buzău sau Neamţ"