Preşedintele Federaţiei Patronatelor Medicilor de Familie: Nu mi-a cerut nimeni demisia, dar mi se pare moral să fac acest gest".
Medicii de familie vor semna contractele cu casele de asigurări de sănătate la începutul săptămânii viitoare.
Festivalul ipocriziei politice în România: PNL înlocuiește „trădătorii” cu „extremiștii”. Un senator al lui Șoșoacă, rugat să fie șef la Bolojan